Üsküdar Final Kurs

Yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışıyla başarılarını sürdüren, sürekli olarak kendini geliştiren ve sağlam adımlarla büyüyen Üsküdar Final Kursu, geleceğin başarılı bireylerinin yetişmesine katkı sağlıyor.

Üsküdar Final Kursu öğrencilerinin başarılı olmaları için büyük destek veriyor. Üsküdar Final Kursu ölçme-değerlendirme alanındaki uzmanlığı ve danışman öğretmen-rehberlik birimi işbirliği ile öğrenciye tam destek olması, sürecin başarı ile sonuçlanmasına olanak tanıyor. 


TYT

 

TYT, “Yükseköğretime Geçiş Sınavı” anlamına gelir. Bu sınav, üniversite öğrenimine devam edebilecek öğrencilerin seçilmesinde kullanılır ve ÖSYM tarafından düzenlenir.

AYT

AYT, yüksek öğretime geçiş sınavı olarak kullanılan bir sınavdır ve Açılımı “Alan Yeterlilik Testleri”dir. Bu sınav, üniversitelere giriş için yapılır ve adayların üniversite programlarına uygun bilgi ve yeterliliklerini ölçmek için kullanılır.


LGS

 

LGS, ortaöğretim seviyesinde yapılan “Liselere Geçiş Sınavı” anlamına gelir. Bu sınav, lise öğrenimine devam edebilecek öğrencilerin seçilmesinde kullanılır ve Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenir.